Światowy Dzień Ziemi

20 kwietnia, w naszej Szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Na sali gimnastycznej uczniowie klas 8 i 6 przedstawili inscenizację poetycką na temat konieczności uczestnictwa Nas wszystkich w ochronie środowiska przyrodniczego Ziemi.
W tym dniu uczniowie Koła Ekologicznego przeprowadzili konkurs między klasami: IV, V, VI, VII, VIIIa i VIIIb pod hasłem: "Okaż kulturę i chroń naturę”.
Konkurs obejmował 4 konkurencje:
Konkurs plastyczny na najładniejszy plakat pt. „ Poznajemy Parki Narodowe Europy”, konkurs na najdowcipniejszy strój ekologiczny, konkurs na najbardziej pomysłowy przedmiot wykonany z recyklingu pt. „ Coś z niczego” oraz quiz ekologiczny – dla 3 wybranych osób z każdej klasy.
Każda klasa prezentowała swój przedmiot –„Coś z niczego” na sali gimnastycznej oraz strój ekologiczny w pokazie mody. Pomysły uczniów były wspaniałe. Na wyróżnienie zasługuje strój Ani Brańskiej i Agaty Błocisz, a ciekawy przedmiot - Ufoludka zaprezentował Kacper Witczak i Dawid Dudka. Najciekawszy plakat przedstawił Kacper Witczak. Najlepszą w Quizie okazała się klasa VIII B.
Pierwsze miejsce w konkursie zajęła klasa VIII A, drugie miejsce - VIII B , a trzecie klasa V.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Opiekunem imprezy była Maria Probek – nauczyciel geografii.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst

Może być zdjęciem przedstawiającym 11 osób, podium i tekst

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby i tekst