Jesteś tutaj:
 1. Start
 2. Aktualności

Aktualności

 

PROJEKT EDUKACYJNY "MOJA  MAŁA  OJCZYZNA"

 

Klasa IV realizowała projekt "Moja mała ojczyzna" Dzieci przygotowały pracę przedstawiającą swoją "małą ojczyzne" którą dla niektórych jest gmina Zgierz dla innych Gieczno czy też Rogozno. Uczniowie prezentowali swoje prace podczas zajęć lekcyjnych. Najlepsza prace przygotowały Agata Blocisz Justyna Strozewska i Wiktoria Zych. 

Iwona Bartczak


 

 


 

  

 


 

AKCJA CZYTAM SOBIE. PIERWSZA KLASA

Miło nam poinofrmować, że nasza 1 klasa zakwalifikowała się do akcji „Czytam sobie. Pierwsza klasa!” realizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo HarperCollins Polska we współpracy
z programem Szkoła Ucząca Się.

 Będziemy mieć w swojej szkole dzieci, które kochają książki :).

W ramach akcji uczniowie klasy 1 otrzymają książki z serii Czytam sobie oraz gadżety czytelnicze, rodzice zaś poradnik „Jak wspierać naukę i rozbudzać pasję czytelniczą u swoich dzieci”.

 

Koordynatorem akcji jest Klaudia Tomczak-Czaplińska (wychowawczyni klasy 1)

Zainteresowanych zapraszmy na stronę: https://czytamsobie.pl/index.php

Klaudia Tomczak- Czaplińska


ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

         

15 października obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Celem akcji jest uświadamianie dzieciom jak ważne znaczenie ma w ich życiu codzienne mycie rąk. Zerówka wzięła w niej udział. Na wstępie odbyła się rozmowa oraz doświadczenie na temat zarazków i bakterii, które dostają się do naszego organizmu poprzez brudne ręce. Omówiliśmy schemat mycia rąk oraz zastosowaliśmy go w praktyce. Akcję wspiera globalnie Światowa Organizacja Zdrowia. 

Ewelina Sikorska


 

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY
 
    

 

 Zerówka zaczęła dziś przygodę z Misiem Miodkiem.

 

 Projekt "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" ma na celu zachęcić rodziców i dzieci do głośnego czytania, wprowadzić dziecko w świat literatury, budzić zaciekawienie książką poprzez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną, przekazywać za pośrednictwem literatury wartości moralne, rozwijać samodzielność i kreatywność. 

 

 Ewelina Sikorska 

 

Rolniku, wypełnij obowiązek i weź udział w spisie!

 

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego –1 września 2020 r. w całym kraju rozpoczął się Powszechny Spis Rolny 2020, który potrwa do 30 listopada 2020 r. Powszechny Spis Rolny 2020 obejmie wszystkie gospodarstwa rolne w kraju. Dane zbierane są według stanu na 1 czerwca 2020 r. Udział w Spisie Rolnym jest obowiązkowy, a kto odmówi udzielenia informacji w spisie powszechnym, podlega grzywnie.

 

Wyniki spisu rolnego są jedynym źródłem, które pozwala dokładnie scharakteryzować polskie rolnictwo i pokazać zmiany jakie zaszły od poprzedniego spisu. Służą władzom, zarówno centralnym jak i lokalnym do podejmowania decyzji strategicznych, opartych na analizie danych oraz prowadzenia polityki rolnej. Także na podstawie danych ze spisu rolnego Komisja Europejska określa wielkość wsparcia Unii Europejskiej dla Polski w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, dzięki któremu od wielu lat modernizuje się polskie rolnictwo.

 

Podczas tegorocznego spisu obowiązkową formą zbierania danych jest samospis internetowy – przeprowadzany za pośrednictwem interaktywnej aplikacji, dostępnej na stronie internetowej spisrolny.gov.pl. Dla osób, które potrzebować będą pomocy lub którym nie uda się wypełnić formularza internetowego, została uruchomiona infolinia, umożliwiająca telefoniczne dokonanie samospisu poprzez kanał „spisz się przez telefon”. Rachmistrze telefoniczni obsługujący linię „Spisz się przez telefon” są dostępni siedem dni w tygodniu w godzinach 8.00 – 20.00.

 

Dane zbierane w ramach Powszechnego Spisu Rolnego 2020 dotyczą m.in.:

 

•    cech identyfikacyjno-adresowych użytkownika i jego gospodarstwa rolnego,

 

•    sprzedaży i zużycia wytworzonych produktów rolnych,

 

•    struktury dochodów,

 

•    aktywności ekonomicznej,

 

•    sposobu użytkowania gruntów,

 

•    powierzchni zasiewów, nawożenia,

 

•    zastosowania środków ochrony roślin,

 

•    pogłowia zwierząt gospodarskich,

 

•    chowu i hodowli ryb,

 

•    budynków gospodarskich,

 

•    maszyn i urządzeń rolniczych.

 

Niezależnie od trwającego samospisu internetowego, od 16 września do 30 listopada 2020 r. z użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie dokonali jeszcze samospisu, kontaktować się będą rachmistrze telefoniczni., a jeżeli sytuacja epidemiczna poprawi się, wówczas z rolnikiem po 1 października br. kontaktować się będzie rachmistrz terenowy. Potwierdzenie tożsamości rachmistrzów spisowych zapewni infolinia spisowa.

 

Użytkownicy gospodarstw rolnych, którzy nie dokonają samospisu, nie będą mogli odmówić przekazania danych rachmistrzowi, który się z nimi skontaktuje.

 

Spisy rolne, realizowane raz na 10 lat, odbędą się w tym roku we wszystkich państwach należących do Unii Europejskiej. Obowiązek udziału w  spisie rolnym na użytkowników gospodarstw rolnych nakłada Ustawa o Statystyce Publicznej z dnia 29 czerwca 1995 r.,

Więcej informacji na temat spisu można uzyskać na stronie internetowej https://spisrolny.gov.pl/ lub dzwoniąc na infolinię GUS: 22 279 99 99

 


 

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

           

2 października 2020r. obchodziliśmy w naszej szkole X edycję Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma zachęcać wszystkich do przypominania sobie tabliczki mnożenia. Zabawa odbywała się pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Tego dnia nasi szkolni Egzaminatorzy, czyli uczniowie klasy 6a przeprowadzili egzamin pisemny z tabliczki mnożenia wśród młodzieży, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. Łącznie „przeegzaminowano” 88 osób. Najlepsi otrzymali odznaki Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz odpowiednie certyfikaty. Dodatkowo na każdej lekcji matematyki uczniowie rozwiązywali łamigłówki logiczne.  Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły wiele pozytywnych emocji. Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę.


Anna Kilar

 BAL JESIENI
 

       

Było kolorowo, pysznie i radośnie

 

Dzieci z klasy 0 zaczęły dziś tańcem dzień aby powitać Jesień, szukały darów jesieni w sali, musiały rozpoznać jakie dary jesieni były ukryte w worku,  tańczyły do jesiennych piosenek, zrobiły pyszne owocowe szaszłyki oraz zwierzątka z kasztanów. 

Ewelina Sikorska

 


 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

Naszych dziewcząt zgrana paka,

 zawsze pamięta o Dniu Chłopaka!

           

 

Nie inaczej było w tym roku. Samorząd Uczniowski zorganizował wybory Championów w dwóch kategoriach.

 

W głosowaniu wzięły udział wszystkie koleżanki i wybrały tych Najbardziej Zakręconych! Zostali nimi w kategorii klas I-III:

 

 • Dawid Zieliński
 • Kacper Przychodni
 • Olek Chajdys

 

W kategorii klas IV-VIII:

 

 • Damian Zagórski
 • Oskar Trzmielak
 • Kacper Kuzański

 

Dziewczęta wybierały również Najbardziej Uprzejmych.

 

Zostali nimi w kategorii klas I-III:

 

 • Norbert Kacela
 • Igor Dudka
 • Bartosz Olejniczak
 • Emil Kociszewski

 

W kategorii klas IV-VIII:

 

 • Tymoteusz Matusiak
 • Jakub Adamski
 • Mikołaj Chajdys
 • Szymon Jagiełło
 • Kacper Witczak
 • Dawid Zagórski

 

Zwycięzców poznaliśmy podczas wspólnej imprezy integracyjnej 28 września, na której koleżanki z Samorządu Uczniowskiego zaproponowały dodatkowo wybór Najbardziej Zaradnego Kolegi. Chętni chłopcy wzięli udział w różnych konkurencjach. Musieli m.in. zrobić koleżance fryzurę (zapleść warkocz, związać kitkę) oraz pomalować paznokcie. Bezkonkurencyjnym okazał się Hubert Chowański.

 

Wszyscy zwycięzcy zostali uhonorowani pamiątkowymi „medalami”. Na koniec imprezy odwiedziła nas „Pani Jesień” z koszem pełnym pysznych, chrupiących marchewek.

Małgorzata Turczyńska

 


 

 DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

 

            

 

 

W dniu 28 września w naszej szkole obchodzony był Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Organizacją obchodów zajęła się Pani Jolanta Sochala – nauczyciel języka angielskiego. Podobnie jak w zeszłym roku, na tydzień przed uroczystością przewodniczący klas wylosowali państwa, które reprezentowali podczas uroczystości na sali gimnastycznej.

klasa I - Polska          

klasa II - Grecja

klasa III – Wielka Brytania

klasa IV - Niemcy

klasa V - Szwecja

klasa VIa - Hiszpania

klasa VIb - Włochy

klasa VII - Francja

klasa VIII -  Austria

Wszystkie klasy przygotowywały flagi, przebrania oraz tańce narodowe wylosowanych państw. Atmosfera dobrej zabawy towarzyszyła wszystkim uczniom. Zapraszamy na przyszły rok szkolny.

 Jolanta Sochala


 

 RAJD  I  WARSZTATY GEOGRAFICZNE

    

 

26 września, w sobotę uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach  geograficznych w Gospodarstwie Agroturystycznym w Konarzewie, w ramach projektu „Gmina Zgierz stawia na edukację”, pod opieką Marii Probek – nauczyciela geografii i Piotra Kowalewskiego- nauczyciela techniki.

Zajęcia składały się z 3 części:

 • Marsz na orientację, w lesie (trasa 12km.),
 • Wykład dotyczący zanieczyszczenia naszej planety i recyklingu,
 • Warsztaty – w jaki sposób możemy wykorzystać zużyte papiery, plastiki i szkło,

 Uczniowie brali również udział w karmieniu zwierząt w gospodarstwie.

Na koniec zostaliśmy poczęstowani wyrobami własnej produkcji, był to smaczny chleb na zakwasie z masłem i powidłami oraz chleb ze smalcem.

W zajęciach brały udział 4 osobowe zespoły z klasy VI a, VI b, VII, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Każdy z uczestników zabrał do domu swój wyrób z papierowej wikliny.

Maria Probek


 

DZIEŃ   PRZEDSZKOLAKA

               

  

21 września świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Na wszystkie przedszkolaki tego dnia  czekało wiele atrakcji i wspaniałej zabawy.

Dzieci bawiły się przy największych przebojach, brały udział w konkurencjach sportowych, zabawach integracyjnych, śpiewały Hymn Przedszkolaka, robiły banki mydlane, ozdabiały balony które później mogli zabrać do domu.

Każdy przedszkolak otrzymał medal i dyplom super przedszkolaka.

Radość dzieci bezcennaŚmiech.

 

 Ewelina Sikorska


 

SPEKTAL PROFILAKTYCZNY W GIECZNIE

     

  

"Magia słowa"

21 września przedszkolaki i uczniowie klas młodszych Szkoły Podstawowej w Giecznie uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym „Magia słowa”.

 

Aktorzy Teatru KURTYNA z Krakowa zabrali wszystkich w niezwykłą podróż do świata magii i czarów. Rozbudził w uczniach wyobraźnię i kreatywność oraz przypomnieli o szacunku wobec osób starszych. Przedstawienie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Charakter spektaklu sprawił, że widzowie w sposób bardzo aktywny uczestniczyli w przygodach głównych bohaterów. 

 

  Ewelina Sikorska


SPOTKANIE Z POLICJANTEM

 

16 września odwiedził nas funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu pan Robert Borowski. Uczniowie zerówki oraz 1 klasy mieli okazję poznać i utrwalić zasady bezpiecznego zachowania w drodze do oraz ze szkoły. Pan Policjant zwrócił szczególną uwagę na ruch pieszych, rowerowy oraz bezpieczeństwo w samochodzie (jazda w fotelikach i zapiętych pasach). 

Klaudia Tomczak-Czaplińska

 


 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

       

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki
 
 
Brzmi to banalnie, trochę zabawnie, a może nawet niedorzecznie? Jednak dzień ten związany jest z ogromną kreatywnością i odkrywaniem małych talentów, które drzemią w każdym z Nas! A szczególnie w młodym pokoleniu. Świętować możemy na różne sposoby, a kropka to tak naprawdę tylko początek okazji do zabawy...
 
Dzisiaj była okazja do liczenia, wyklejania, ale również do wymyślania:
zwierząt w kropki,
jedzenia w kropki,
przeróżnych kształtów.
 Ewelina Sikorska
••Od kropki wszystko się zaczyna••