Rok Szkolny 2022/2023

5 Milionów

Piątego czerwca w Szkole Podstawowej w Dąbrówce odbyły się dla najmłodszych dzieci zawody gier i zabaw w formie wyścigów.

Nasza szkoła zajęła w nich III miejsce.

Bieg Jednoroźca

Poraz kolejny pierwszego czerwca z okazji Dnia Dziecka w Dzierżąznej odbył się bieg Jednoroźca.Nasza szkoła wystąpiła w skadzie: M. Niewiadomska, M. Zachorski, P. Zachorska,E. Kociszewski,A. Brańska,T. Matusiak, D. Zagórski, J. Piotrowski.Sztafeta z Gieczna zajęła IV miejsce.

Turniej piłkarski klas IV-VI

W tych zawodach nasza szkoła uplasowała się na III miejscu. Wyróżnienie otrzymał Kacper Bartczak, który został uznany najlepszym bramkarzem turneju.

Turniej piłkarski im. Leszka Jezierskiego

Zawody odbyły się 9maja na boisku w Rosanowie. Wzieło w nich udział 5 szkół z Gminy Zgierz.Nasza szkoła zajęła ostatecznie III miejsce.

Mistrzostwa Gminy Zgierz w piłce ręcznej

Zawody odbyły się 26 kwietnia

w Szczawinie.

Drużyna dziewcząt zajeła III miejsce

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

25 kwietnia nasza drużyna piłkarska klas IV-VI rozegrała turniej piłki nożnej o Puchar Tymbarku.Zawody odbywały się na boiskach w Aleksandrowie Łódzkim. udział w zawodach zakończyliśmy w fazie grupowej.

Drużynowe Mistrzostwa Gminy Zgierz w tenisie stołowym

16 lutego w Szkole Podstawowej w Giecznie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Gminy Zgierz w tenisie stołowym. W zawodach  uczestniczyły dzieci z 5 szkół( Gieczna, Besiekierza, Białej, Dąbrówki, Szczawina). Turniej rozgrywany był w 2 kategoriach wiekowych dla klas IV-VI i VII-VIII, oddzielnie dla chłopców i dziewcząt. Dla najlepszych drużyn przewidziano statuetki, dyplomy. Każdy zawodnik został poczęstowany pączkiem.

Wyniki zawodów:

Dziewczęta IV-VI
2 miejsce- Gieczno
3 miejsce-Szczawin
Dziewczęta VII-VIII
2 miejsce-Szczawin
3 miejsce-Gieczno
Chłopcy- IV-VI
2 miejsce- Szczawin
3 miejsce-Besiekierz
Chłopcy- VII-VIII
2 miejsce- Szczawin
3 miejsce-Gieczno

Mistrzostwa Gminy Zgierz w  koszykówce klas VII-VIII

I miejsce chłopców , I miejsce dziewcząt

Mistrzostwa Gminy Zgierz w mini piłce koszykowej

Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze drużyny koszykarskie w zawodach o Mistrzostwo Gminy Zgierz. Zawody odbyły się pierwszego grudnia w Szczawinie. Dziewczęta po zwycięstwach nad Szczawinem i Słowikiem zajęły I miejsce. W rywalizacji chłopców wystartowało 6 zespołów. Nasi zawodnicy wygrali  trzy spośród pięciu meczy, między innymi z późniejszymi zwycięzcami turnieju Szczawinem. Ostatecznie zajęli IV miejsce.

Mistrzostwa Gminy Zgierz w mini piłce ręcznej

Za nami kolejne zawody sportowe. Tym razem uczniowie zmierzyli swoje siły w mini piłce ręcznej. Zawody odbyły się 8 listopada w naszej szkole. Gościliśmy drużyny ze Słowika, Szczawina i Białej. Rywalizacja przebiegała w sympatycznej atmosferze zgodnie z zasadami fair-play.

Wyniki zawodów:

I miejsce- Gieczno

II miejsce –Słowik

III miejsce- Szczawin

I miejsce- Szczawin

II miejsce –Słowik

III miejsce- Biała

IV-miejsce- Gieczno

Grotnicki Bieg Leśny

W dniu 5 października odbył się Grotnicki Bieg Leśny. W zawodach brały udział wszystkie szkoły z naszej gminy. Najlepsi zawodnicy otrzymali medale, natomiast szkoły puchary.
Nasza szkoła w klasyfikacji dziewcząt zajęła III miejsce, chłopców IV.

Indywidualnie uczniowie w swoich kategoriach uzyskali następujące miejsca:
  • rocznik 2008-Królikowska Marta III miejsce,Jakub Piotrowski III miejsce
  • rocznik 2009-Kacela Maja III miejsce, Szymon Kuciński IV miejsce
  • rocznik 2010- Stróżewska Justyna II miejsce, Emil Kociszewski IV
  • rocznik 2011- Zachorska Patrycja IV miejsce, Bartczak Kacper IV
  • rocznik 2012- Anastazja Kula VI miejsce, Igor Dudka IV

Memoriał Władysława Lisieckiego

W dniu 11 września odbyła się XIII edycja biegu- Memoriału Władysława Lisieckiego,pod honorowym patronatem Prezesa Towarzystwa Olimpijczyków Polskich Mieczysława Nowickiego i Prezydenta Miasta Zgierza. Zawody odbyły się w parku miejskim w Zgierzu. Biegi odbywały się na różnych dystansach w zależności         od kategorii wiekowej. W grupie klas III- IV najlepsze IV miejsce z naszej szkoły zajął Igor Dudka. Razem z nim w tym biegu wystartowali Norbert Kacela i Bartek Olejniczak. W kolejnej kategorii klas V-VI dobrze spisał się zajmując VII miejsce Kacper Bartczak. Również na VII pozycji uplasował się Szymon Kuciński startując      w najstarszej kategorii klas VII-VIII. Gratulacje za zajęte miejsca i za udział w zawodach.