Światowy Dzień Książki

25 kwietnia w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.
Impreza rozpoczęła się od przedstawiania przez uczniów historii książek. Młodzież dowiedziała się także najważniejszych rzeczy o wynalazcy druku Janie Gutenbergu. Prezentowane ciekawostki o książkach oraz rozmaite zagadki włączyły wszystkich obecnych do zabawy. Przy okazji uczniowie zdobyli jednak cenną wiedzę.
Po części wstępnej jedna z uczennic przeczytała "List do książki", a następnie teatrzyk "Książeczki ze szkolnej teczki " zaprosił na przedstawienie pt. "Kaczka Dziwaczka" przygotowane przez Panią Baszczyńską i klasy V i VI.
Po części artystycznej odbył się konkurs literacko - ortograficzny, w którym najlepsza okazała się grupa z klasy VI. Młodzież musiała odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących treści lektur oraz wyjaśnić pisownię wyrazów z trudnością ortograficzną.
Na koniec uczniowie zaprezentowali książki, które zostały przez nich napisane i zachęcili wszystkich do ich przeczytania.

Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób, ludzie grający w koszykówkę, ludzie grający w siatkówkę i tłum

Może być zdjęciem przedstawiającym 15 osób