Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

W związku z przypadającym na 8 listopada Europejskim Dniem Zdrowego Jedzenia i Gotowania w naszej szkole podjęto działania, które miały uświadomić uczniom, jak ważne jest właściwe komponowanie własnej diety. Młodzież z klas IV-VII przygotowała plakaty dotyczące zasad zdrowego żywienia oraz prezentujące produkty godne włączenia do codziennej diety. Ich starsi koledzy z klas ósmych zajęli się analizą składu wybranych produktów najczęściej spożywanych przez młodzież.
Wyjaśnili też, jak czytać etykiety na opakowaniach, w których jest żywność. Praktycznym wykorzystaniem wiedzy teoretycznej było przygotowanie i zjedzenie przez uczniów zdrowego śniadania. Odbyło się to podczas lekcji wychowawczych. Młodzież wykazała się dużą wiedzą, ale także niesamowitą wyobraźnię w przygotowaniu swoich dań.
Zajęcia te były także okazją do doskonałej zabawy i integracji zespołów klasowych. W najbliższej przyszłości ósmoklasiści przeprowadzą jeszcze pogadanki dotyczące zdrowego żywienia w klasach I-III, aby kształtować dobre nawyki żywieniowe już od najmłodszych lat.

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie stoją, ludzie siedzą i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie siedzą i w budynku