Kartka z kalendarza

Rok szkolny 2013/2014

Rok Szkolny 2013/2014

Mistrzostwa Gminy Zgierz w mini piłce koszykowej

Zawody te były ostatnią imprezą sportową odbywającą się w tym roku szkolnym w naszej szkole. Wystartowały w nich jedynie trzy szkoły. Oprócz gospodarzy do rywalizacji przystąpiły jeszcze dwie szkoły z Białej i Besiekierza. Zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt najlepszą drużyną okazał się zespół     z Gieczna, który wygrał wszystkie mecze.

Bieg Jednorożca

W tym roku po raz XVIII odbył się „Bieg Jednorożca”. Miał on miejsce podczas Gminnych Obchodów Dnia Dziecka w Dzierżąznej. W porównaniu do zeszłych lat zmianie uległa trasa biegu, która nie przebiegała jak dawniej ulicami tej miejscowości. Start i meta jak i cała około czterystu metrowa trasa były usytuowane na terenie gminnego ośrodka. Rywalizacja odbyła się oddzielnie dla szkół podstawowych i gimnazjów. Puchary dla najlepszych drużyn ufundował Przewodniczący Rady Gminy Zgierz Pan Mirosław Burzyński. Sztafeta Szkoły Podstawowej w Giecznie okazała się bezapelacyjnie najlepsza, pokonując pozostałe szkoły z dużą przewagą. Na pochwałę zasługują: K. Wich, K. Witczak, K. Kwiatkowski, D. Mroziński,  M. Leszczak.

Natomiast reprezentacja gimnazjum w składzie: K. Kociszewski, K. Olejniczak, A. Witczak, D. Jamroziak, K. Andrysiak zajęła bardzo dobre drugie miejsce, ustępując jedynie Szczawinowi.

Turniej Piłkarski im. L. Jezierskiego

W dniu 31.05.2014 r. w Rosanowie odbył się turniej piłki nożnej szkół podstawowych. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach wiekowych: klas I-III i IV-VI. Nasza szkoła wystartowała w tej młodszej grupie zajmując I miejsce. Impreza sportowa poświęcona była pamięci Leszka Jezierskiego, jednegoz najwybitniejszych trenerów w historii polskiej piłki, mocno związanego z Łodzią. Turniej rozegrany został systemem „ każdy    z każdym”. Szkołaz Gieczna pokonała drużynę ze Słowika 2:0, Grotnik 3:0, Solcy Wielkiej 1:0, oraz zremisowała bezbramkowo z jedną z łódzkich szkół. Na pochwałę zasługuje cała nasza drużyna. „ Królem strzelców” całego turnieju został Bartosz Pawlak, trafiając do bramki czterokrotnie. Najlepszym bramkarzem okazał się Witold Chajdys, który zachował czyste konto w całych zawodach. Oboje zostali wyróżnieni, otrzymując dodatkowe nagrody.

Bieg o Srebrne Czółenko Włókniarskie

W dniu 31.05.2014 r. odbyły się biegi o „Srebrne Czółenko Włókniarskie”.  W tym roku bieg ten nie odbył się jednak jak do tej pory wokół stawu miejskiego.Trasa została wyznaczona w lesie znajdującym się nieopodal SzkołyPodstawowej nr 12 w Zgierzu.Nasz zespół szkolno-gimnazjalny reprezentowała niewielka grupa biegaczy. Najlepiej spisali się:                       Konrad Wich - III miejsce, oraz Aleksandra Goss - V miejsce.

Mistrzostwa Gminy Zgierz w mini piłce nożnej
Szkół Podstawowych

W dniu 20.05.2014 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Kasińskiego w Białej odbył się turniej mini piłki nożnej szkół podstawowych. Startowało w nim 6 drużyn. Turniej rozegrany został systemem 2 grup. W naszej grupie spotkały się drużynyz Besiekierza, Białej i Gieczna. Pokonując obydwie te szkoły doszliśmy do finału, gdzie spotkaliśmy się ze szkołą z Grotnik. Po wyrównanej walce przyszliśmy ten mecz zajmując ostatecznie II miejsce w całym turnieju.

Skopiak Jakub

Gimnazjum w Giecznie po raz kolejny wystartowało w turnieju piłki nożnej Coca Cola Cup. I etap tych zawodów odbył się na boisku sportowym „Orlik”
w Strykowie.Turniej dla nas rozpoczął się przegranym meczem (5:1) z Gimnazjum Miejskim   w Głownie. W następnym meczu reprezentacja Gieczna pokonała Gimnazjum Sportowe          z Głowna (6:2). W ostatnim meczu przegraliśmy (3:2)ze Strykowem zajmując ostatecznie        III miejsce. Najlepszymi zawodnikami tych zawodów w naszej drużynie byli: Kamil Andrysiak,  Łukasz Kociszewski, Kacper Warszawski.

Mistrzostwa Gminy Zgierz w mini piłce ręcznej

W dniu 12.03.2014 r. odbył się gminny turniej piłki ręcznej szkół podstawowych. Startowało   w nim 6 szkół. Reprezentacja chłopców po zwycięstwie nad szkołami ze Słowika, Szczawina, Biesiekierza i Dąbrówki zajęła I miejsce. Natomiast reprezentacja dziewcząt remisując      z Białą i Szczawinem zajęła III miejsce.

Finał Wojewódzki w Indywidualnych Biegach Przełajowych

W dniu 2 października 2013 r. w Tomaszowie Mazowieckim odbył się Finał Wojewódzki          w Indywidualnych Biegach Przełajowych połączony z Wojewódzkimi Obchodami 60-lecia Szkolnego Związku Sportowego. Pierwszym elementem obchodów była Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2013/2014, która odbyła się na stadionie OSiR. Przy asyście ponad 600 dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, odbył się ceremoniał inauguracji: wprowadzenie i wciągnięcie flagi IgrzyskMłodzieży Szkolnej, złożenie raportu Wiceprezesowi Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego, przesłanie do młodzieży odczytane przez ucznia I Liceum Ogólnokształcącego oraz występ grupy tanecznej z Zespołu Szkół Nr 4. Kolejnym elementem Obchodów był Finał Wojewódzki w Indywidualnych Biegach Przełajowych, w którym uczestniczyli reprezentanci powiatów województwa łódzkiego, wyłonieni podczas eliminacji. Rozegrano 6 biegów – dla dziewcząt  i chłopców. Na starcie każdego biegu stawało ponad 100 uczestników. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Konrad Wich, Marcelina Goss, Adrian Zawisza.

Sztafetowe Biegi Przełajowe

o Puchar Wójta Gminy Zgierz

W dniu 1 października 2013 roku w Grotnikach odbyły się sztafetowe biegi przełajowe. Bardzo dobrze spisali się nasi uczniowie, zwyciężając trzy z czterech biegów drużynowych.

I miejsce zajęła sztafeta dziewcząt szkoły podstawowej w składzie: Agnieszka Szumska, Natalia Budner , Aleksandra Goss, Weronika Leszczak, Natalia Stanikowska, Paulina Błachowicz.

I miejsce zajęła sztafeta chłopców szkoły podstawowej w składzie: Kamil Ruciński, Mateusz Leszczak, Konrad Wich, Krzysztof Witczak, Kacper Kwiatkowski, Dawid Mroziński.

I miejsce zajęła sztafeta dziewcząt gimnazjum w składzie: Weronika Dobrocińska, Katarzyna Miszczak, Patrycja Groszkowska, Natalia Wiśniewska, Natalia Dobrocińska, Adrianna Zawisza.

II miejsce zajęła sztafeta chłopców gimnazjum w składzie:Krystian Kociszewski, Kacper Ługowski, Konrad Olejniczak, Szymon Wasilewski, Kamil Andrysiak, Kamil Jamroziak.

Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego
w biegach przełajowych

We wtorek, 24 września w ośrodku wypoczynkowym „Malinka” w Zgierzu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego w biegach przełajowych. Była to jednocześnie inauguracja sportowego roku szkolnego w sezonie 2013/2014.
Biegi szkół podstawowych (chłopcy, dziewczęta) oraz szkół gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych dziewcząt odbyły się na dystansie 1000 metrów.
Chłopcy z gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych mieli zaś do pokonania 1500 m.

Najlepsze wyniki z naszej szkoły osiągnęli uczniowie:

III miejsce - Adrian Zawisza – w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych

IV miejsce - Adrianna Zawisza – w klasyfikacji szkół gimnazjalnych

III miejsce - Konrad Wich, VI miejsce – Marcelina Goss – w klasyfikacji szkół podstawowych.

Klasyfikacja szkolna:

Wśród szkół podstawowych - IV miejsce dziewczęta i chłopcy

V Memoriał im. Władysława Lisieckiego

W dniu 14 września 2013 r. w Parku Miejskim odbył się V Memoriał

im. Władysława Lisieckiego pod patronatem Ireny Szewińskiej. Udział w nim  wzięli miłośnicy biegów i aktywnego spędzania wolnego czasu. Impreza odbyła się pod hasłem "Od przedszkola do seniora", ponieważ przeznaczona była zarówno dla młodych adeptów biegania jak i doświadczonych miłośników sportu.