Rok szkolny 2013/2014

Rok Szkolny 2013/2014

 

Mistrzostwa Gminy Zgierz w mini piłce koszykowej

 

 

Zawody te były ostatnią imprezą sportową odbywającą się w tym roku szkolnym w naszej szkole. Wystartowały w nich jedynie trzy szkoły. Oprócz gospodarzy do rywalizacji przystąpiły jeszcze dwie szkoły z Białej i Besiekierza. Zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt najlepszą drużyną okazał się zespół     z Gieczna, który wygrał wszystkie mecze.

 


 

Dziewczęta

Karolina Dudka

Patrycja Cholewa

Natalia Stanikowska

Wiktoria Kulawczyk

Marcelina Goss

Aleksandra Goss

Wioletta Adamska

Paulina Błachowicz

Natalia Jóźwiak

Julia Sadowska 

Julia Sadowska

Weronika Zachorska

 

 

 

Chłopcy

Konrad Wich

Rafał Drąszczyk

Krzysztof Witczak

Dawid  Mroziński

Kacper Kwiatkowski

Jakub Stawiński

Sebastian Pawlak

 Bieg Jednorożca 

W tym roku po raz XVIII odbył się „Bieg Jednorożca”. Miał on miejsce podczas Gminnych Obchodów Dnia Dziecka w Dzierżąznej. W porównaniu do zeszłych lat zmianie uległa trasa biegu, która nie przebiegała jak dawniej ulicami tej miejscowości. Start i meta jak i cała około czterystu metrowa trasa były usytuowane na terenie gminnego ośrodka. Rywalizacja odbyła się oddzielnie dla szkół podstawowych i gimnazjów. Puchary dla najlepszych drużyn ufundował Przewodniczący Rady Gminy Zgierz Pan Mirosław Burzyński. Sztafeta Szkoły Podstawowej w Giecznie okazała się bezapelacyjnie najlepsza, pokonując pozostałe szkoły z dużą przewagą. Na pochwałę zasługują: K. Wich, K. Witczak, K. Kwiatkowski, D. Mroziński,  M. Leszczak. 


Natomiast reprezentacja gimnazjum w składzie: K. Kociszewski, K. Olejniczak, A. Witczak, D. Jamroziak, K. Andrysiak zajęła bardzo dobre drugie miejsce, ustępując jedynie Szczawinowi. Turniej Piłkarski im. L. Jezierskiego 

W dniu 31.05.2014 r. w Rosanowie odbył się turniej piłki nożnej szkół podstawowych. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach wiekowych: klas I-III i IV-VI. Nasza szkoła wystartowała w tej młodszej grupie zajmując I miejsce. Impreza sportowa poświęcona była pamięci Leszka Jezierskiego, jednegoz najwybitniejszych trenerów w historii polskiej piłki, mocno związanego z Łodzią. Turniej rozegrany został systemem „ każdy    z każdym”. Szkołaz Gieczna pokonała drużynę ze Słowika 2:0, Grotnik 3:0, Solcy Wielkiej 1:0, oraz zremisowała bezbramkowo z jedną z łódzkich szkół. Na pochwałę zasługuje cała nasza drużyna. „ Królem strzelców” całego turnieju został Bartosz Pawlak, trafiając do bramki czterokrotnie. Najlepszym bramkarzem okazał się Witold Chajdys, który zachował czyste konto w całych zawodach. Oboje zostali wyróżnieni, otrzymując dodatkowe nagrody.

Skład drużyny:

Bartosz Pawlak

Adam Kotus

Witold Chajdys

Igor Pawlak

Damian Jamroziak

Adam Wożniak

Bartek Chajdys

Patryk Leśniewski

Dawid Rudnicki

Mateusz Chajdys


 


 

 

Bieg o Srebrne Czółenko Włókniarskie 

W dniu 31.05.2014 r. odbyły się biegi o „Srebrne Czółenko Włókniarskie”.  W tym roku bieg ten nie odbył się jednak jak do tej pory wokół stawu miejskiego.Trasa została wyznaczona w lesie znajdującym się nieopodal SzkołyPodstawowej nr 12 w Zgierzu.Nasz zespół szkolno-gimnazjalny reprezentowała niewielka grupa biegaczy. Najlepiej spisali się:                       Konrad Wich - III miejsce, oraz Aleksandra Goss - V miejsce.

 Mistrzostwa Gminy Zgierz w mini piłce nożnej
Szkół Podstawowych

W dniu 20.05.2014 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Kasińskiego w Białej odbył się turniej mini piłki nożnej szkół podstawowych. Startowało w nim 6 drużyn. Turniej rozegrany został systemem 2 grup. W naszej grupie spotkały się drużynyz Besiekierza, Białej i Gieczna. Pokonując obydwie te szkoły doszliśmy do finału, gdzie spotkaliśmy się ze szkołą z Grotnik. Po wyrównanej walce przyszliśmy ten mecz zajmując ostatecznie II miejsce w całym turnieju.

Skład drużyny:

Krzysztof Witczak

Konrad Wich

Rafał Drąszczyk

Bartosz Abramczyk

Dominik Brański

Kacper Kwiatkowski

Dawid Mroziński

Damian Leszczak

Damian Piotrowski

Mateusz Leszczak

Kamil Ruciński

Michał JaniakCoca Cola Cup  

Reprezentacja naszej szkoły:

Witczak Adrian

Warszawski Kacper

Kociszewski Łukasz

Królikowski Dawid

Bryl Adrian

Chyliński Sebastian

Andrysiak Kamil

Jamroziak Kamil

Olczak Daniel

Skopiak Jakub 

Gimnazjum w Giecznie po raz kolejny wystartowało w turnieju piłki nożnej Coca Cola Cup. I etap tych zawodów odbył się na boisku sportowym „Orlik”
w Strykowie.Turniej dla nas rozpoczął się przegranym meczem (5:1) z Gimnazjum Miejskim   w Głownie. W następnym meczu reprezentacja Gieczna pokonała Gimnazjum Sportowe          z Głowna (6:2). W ostatnim meczu przegraliśmy (3:2)ze Strykowem zajmując ostatecznie        III miejsce. Najlepszymi zawodnikami tych zawodów w naszej drużynie byli: Kamil Andrysiak,  Łukasz Kociszewski, Kacper Warszawski.
Mistrzostwa Gminy Zgierz w mini piłce ręcznej

W dniu 12.03.2014 r. odbył się gminny turniej piłki ręcznej szkół podstawowych. Startowało   w nim 6 szkół. Reprezentacja chłopców po zwycięstwie nad szkołami ze Słowika, Szczawina, Biesiekierza i Dąbrówki zajęła I miejsce. Natomiast reprezentacja dziewcząt remisując      z Białą i Szczawinem zajęła III miejsce.

Reprezentacja chłopców:

Piotrowski Damian

Drąszczyk Rafał

Witczak Krzysztof

Mroziński Dawid

Stawiński Jakub

Pawlak Sebastian

Kwiatkowski Kacper

Abramczyk Bartosz

Chyliński Jakub

Wich Konrad

Brański Dominik

 

Reprezentacja dziewcząt:

Stanikowska Natalia

Granosik Kasandra

Jóźwiak Natalia

Krzewina Klaudia

Goss Aleksandra

Goss Marcelina

Adamska Wioletta

Leszczak Weronika

Sadowska Julia

Cholewa Patrycja

Zachorska Weronika

 

Finał Wojewódzki w Indywidualnych Biegach Przełajowych

W dniu 2 października 2013 r. w Tomaszowie Mazowieckim odbył się Finał Wojewódzki          w Indywidualnych Biegach Przełajowych połączony z Wojewódzkimi Obchodami 60-lecia Szkolnego Związku Sportowego. Pierwszym elementem obchodów była Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2013/2014, która odbyła się na stadionie OSiR. Przy asyście ponad 600 dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, odbył się ceremoniał inauguracji: wprowadzenie i wciągnięcie flagi IgrzyskMłodzieży Szkolnej, złożenie raportu Wiceprezesowi Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego, przesłanie do młodzieży odczytane przez ucznia I Liceum Ogólnokształcącego oraz występ grupy tanecznej z Zespołu Szkół Nr 4. Kolejnym elementem Obchodów był Finał Wojewódzki w Indywidualnych Biegach Przełajowych, w którym uczestniczyli reprezentanci powiatów województwa łódzkiego, wyłonieni podczas eliminacji. Rozegrano 6 biegów – dla dziewcząt  i chłopców. Na starcie każdego biegu stawało ponad 100 uczestników. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Konrad Wich, Marcelina Goss, Adrian Zawisza.

 

 

Sztafetowe Biegi Przełajowe

o Puchar Wójta Gminy Zgierz 

W dniu 1 października 2013 roku w Grotnikach odbyły się sztafetowe biegi przełajowe. Bardzo dobrze spisali się nasi uczniowie, zwyciężając trzy z czterech biegów drużynowych. 

I miejsce zajęła sztafeta dziewcząt szkoły podstawowej w składzie: Agnieszka Szumska, Natalia Budner , Aleksandra Goss, Weronika Leszczak, Natalia Stanikowska, Paulina Błachowicz.


I miejsce zajęła sztafeta chłopców szkoły podstawowej w składzie: Kamil Ruciński, Mateusz Leszczak, Konrad Wich, Krzysztof Witczak, Kacper Kwiatkowski, Dawid Mroziński.

 

I miejsce zajęła sztafeta dziewcząt gimnazjum w składzie: Weronika Dobrocińska, Katarzyna Miszczak, Patrycja Groszkowska, Natalia Wiśniewska, Natalia Dobrocińska, Adrianna Zawisza.


II miejsce zajęła sztafeta chłopców gimnazjum w składzie:Krystian Kociszewski, Kacper Ługowski, Konrad Olejniczak, Szymon Wasilewski, Kamil Andrysiak, Kamil Jamroziak.
Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego
w biegach przełajowych

We wtorek, 24 września w ośrodku wypoczynkowym „Malinka” w Zgierzu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego w biegach przełajowych. Była to jednocześnie inauguracja sportowego roku szkolnego w sezonie 2013/2014.
Biegi szkół podstawowych (chłopcy, dziewczęta) oraz szkół gimnazjalnych 
i ponadgimnazjalnych dziewcząt odbyły się na dystansie 1000 metrów. 
Chłopcy z gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych mieli zaś do pokonania 1500 m.

Najlepsze wyniki z naszej szkoły osiągnęli uczniowie:

III miejsce - Adrian Zawisza – w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych

IV miejsce - Adrianna Zawisza – w klasyfikacji szkół gimnazjalnych

III miejsce - Konrad Wich, VI miejsce – Marcelina Goss – w klasyfikacji szkół podstawowych.

Klasyfikacja szkolna:

Wśród szkół podstawowych - IV miejsce dziewczęta i chłopcy
V Memoriał im. Władysława Lisieckiego

W dniu 14 września 2013 r. w Parku Miejskim odbył się V Memoriał

im. Władysława Lisieckiego pod patronatem Ireny Szewińskiej. Udział w nim  wzięli miłośnicy biegów i aktywnego spędzania wolnego czasu. Impreza odbyła się pod hasłem "Od przedszkola do seniora", ponieważ przeznaczona była zarówno dla młodych adeptów biegania jak i doświadczonych miłośników sportu.

Najlepsze wyniki z naszej szkoły osiągnęli uczniowie:

III miejsce - Adrian Zawisza – w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych,

II miejsce - Adrianna Zawisza – w klasyfikacji szkół gimnazjalnych,

III miejsce - Konrad Wich- w klasyfikacji szkół podstawowych

IV miejsce - Krzysztof Witczak – w klasyfikacji szkół podstawowych.