Narodowy Projekt Czytelnictwa

KOMIKS „OPOWIEŚĆ WIGILIJNA”


W ramach działań promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży klasa VII przygotowała komiks na podstawie wybranej przez siebie lektury.

Postanowiliśmy przygotować komiks w oparciu o przeczytaną przez nas książkę Charlesa Dickensa pt.: „Opowieść wigilijna”. Naszą pracę zaczęliśmy od podziału na grupy. Każda grupa zrobiła ilustrację i napisała tekst o przydzielonym im wcześniej wątku z książki. Wszyscy się świetnie bawiliśmy przy wykonywaniu pracy. Pogłębiliśmy swoją wiedzę na temat wątków zawartych w lekturze, rozwijaliśmy swoje zdolności artystyczne i wyobraźnię.

Serdecznie zachęcamy do czytania książek oraz innych tekstów literackich.

Uczniowie klasy VII.Bohaterowie Naszych Książek


W naszej szkole podjęliśmy działania, które promują czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.

W ramach projektu edukacyjnego, związanego tematycznie z promocją czytelnictwa, klasa szósta wykonała prace plastyczne –Portret bohatera wybranej książki/opowiadania/wiersza.

Wśród licznych, ulubionych bohaterów znaleźli się w pracach między innymi Harry Potter, Ania Shirley z książki p.t. „Ania z Zielonego Wzgórza”, Olaf z „Krainy Lodu”, Łucja czy Aslan z „Opowieści z Narni” oraz wielu innych bohaterów

Promowanie czytelnictwa w klasie IIIA i IIIB


W ramach promowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży klasa IIIB gimnazjum miała za zadanie zastanowić się nad tym, która z przeczytanych książek najwięcej ich nauczyła. Po wspólnej dyskusji uczniowie zgodnie ustalili, że był to „Mały Książe” Antoine de Saint-Exupery’ego. Zdecydowali, że ta pozornie dziecinna lektura niesie ze sobą wiele mądrości i cennych życiowych wskazówek. Swoje argumenty młodzież zamieściła w wypracowaniu na temat: „Książka, która nauczyła mnie najwięcej”.


 

W ramach projektu promującego czytelnictwo klasa IIIA gimnazjum miała za zadanie zaprezentować dzieciom z oddziałów przedszkolnychwybraną baśń. Wspólnie zadecydowano, że do inscenizacji wybiorą baśń J. Ch. Andersena „Brzydkie Kaczątko”. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchali przedstawienia i nagrodzili gromkimi brawami. Wiersze przy choince

               

                    22 grudnia przy okazji wspólnej Wigilii dzieci z klas I-III spotkały się na Konkursie Recytatorskim Wiersze przy choince, zorganizowanym w ramach działań szkoły promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Każde chętne dziecko recytowało przygotowany przez siebie wierszyk o tematyce świątecznej. Pierwsze miejsca zajęli:

Tymoteusz Matusiak -kl. I

Dominik Gawryszczak -kl. II

Dawid Dudka -kl. III.

Pozostali laureaci:

Maja Jabłońska i Wojciech Przychodni- kl.I

Oliwia Jamroziak i Szymon Kuciński- kl.II

Wiktoria Błaszczyk i Adam Cieślak -kl.III

Oprócz recytowania wierszyków było także wspólne śpiewanie kolęd. Spotkanie przebiegło w  miłej, świątecznej i serdecznej atmosferze.

 

Organizatorzy: Elżbieta Janiszewska, Małgorzata Turczyńska, Jolanta Wolniak  


Ozdoba Bożonarodzeniowa


Pani Małgorzata Stolarczyk zorganizowała konkurs plastyczny pt. "Ozdoba Bożonarodzeniowa". Był to konkurs skiegowany do 4-5-6 latków wraz z rodzicami. Celem konkursu było:

- kultywowanie tradycji bożonarodzeniowej

- pobudzenie wyobraźni i aktywności twórczej dzieci i ich rodziców

- spędzenie miłych chwil, przy wspólnym tworzeniu pracy

 Napłynęło dużo, pięknych prac. Konkurs został już rozstrzygnięty i nagrody rozdane.

Bardzo dziękuje rodzicom, którzy aktywnie i chętnie pomagali dzieciom przy tworzeniu przepięknych prac.

 

                                                                                                                                   Małgorzata Stolarczyk
Wieczorek Poetycki

 

 

22 grudnia 2017 r. klasa II gimnazjum przygotowała wieczorek poetycki "Magia Świąt". Uczniowie, którzy wcześniej zgłosili chęć wystąpienia podczas tej uroczystości, samodzielnie znaleźli wiersze o tematyce świątecznej i przygotowali ich recytację. Spotkanie z poezją połączone było z klasową Wigilią, podczas której młodzież złożyła sobie życzenia i zasiadła przy wspólnym stole. Atmosfera była uroczysta, ale wszyscy w przyjaznym gronie czuli się swobodnie i miło spędzili czas. Wieczorek 
zakończył się wspólnym kolędowaniem.
Przedstawienie Bożonarodzeniowe

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy okres roku. Jest to okazja do wspólnego kolędowania w przedszkolu – dzieci, nauczycieli i rodziców. Świąteczne spotkanie bożonarodzeniowe odbyło się dnia 19 grudnia 2017r. W tym wyjątkowym dniu dzieci z grupy 4-5latków wspólnie z wychowawczynią, panią Justyną Pietrasik zaprosili rodziców do oddziału przedszkolnego
na „Przedstawienie Bożonarodzeniowe”. Przedszkolaki z wielkim przejęciem, najpiękniej jak umiały, dostarczając wszystkim gościom niezwykłych doznań i wzruszeń recytowały wiersze, śpiewały piosenki świąteczne oraz kolędy. Na zakończenie złożyliśmy sobie wszyscy życzenia, a dzieci obdarowały swoich rodziców  kartkami bożonarodzeniowymi z cudownymi życzeniami. Czas upłynął w miłej, świątecznej atmosferze.
                                                                                                       
                                                                                                                           Wychowawca Justyna Pietrasik