Nasza Szkoła w Europie
Koniec projektu


W marcu 2018 roku Szkoła Podstawowa w Giecznie zakończyła z sukcesem projekt „Nasza szkoła w Europie”, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój, którego koordynatorami byli nauczyciele języków obcych- pani Jolanta Sochala i pani Kinga Goss. W ramach projektu 7 nauczycieli szkoły podstawowej uczestniczyło w kursach językowych i metodycznych w szkole English Language Centre w Brighton w Wielkiej Brytanii. Rezultatem projektu są projekty językowe w ramach platformy E- Twinning, które uczniowie naszej szkoły realizowali we współpracy z uczniami z Wielkiej Brytanii, Węgier i Niemiec. Końcowy raport zostały oceniony bardzo wysoko przez Agencję Narodową. Udział w projekcie przyniósł wiele korzyści, dlatego też zamierzamy brać udział w kolejnych edycjach. 
Projekt e-Twinning


 

W ramach projektu „Nasza szkoła w Europie” finansowanego z Programu Operacyjnego  Wiedza Edukacja Rozwój uczniowie klas 0 – IV szkoły podstawowej brali udział w projekcie e-Twinning  „Holiday postcards – wakacyjne pocztówki”. Nasza szkoła nawiązała współpracę ze szkołą podstawową Hawthorn Tree Primary School w Bostonie w Wielkiej Brytanii. Założeniem projektu było zapoznanie się z kolegami z Wielkiej Brytanii oraz przygotowanie wakacyjnych pocztówek z miejsc atrakcyjnych turystycznie w Polsce i Wielkiej Brytanii. Po wakacjach zostanie przygotowana prezentacja w obu szkołach przesłanych przez naszych kolegów z Wielkiej Brytanii pocztówek ( pod okiem Pani Diane Jenkins ). Mamy nadzieję, że nawiązana współpraca zaowocuje w przyszłości nowymi, ciekawymi projektami z wykorzystaniem platformy e-Twinning, a nasi uczniowie zyskają możliwość doskonalenia swoich umiejętności językowych i interpersonalnych.

 

Opiekunowie projektu

 

Jolanta Sochala

 

Kinga Goss 
 

Projekt e-Twinning

 

Nasi uczniowie brali udział w projekcie eTwinning "Christmas cards". Jego koordynatorem była nauczycielka języka angielskiego Justyna Kraszewska. W ramach projektu dzieci z klasy III i V na lekcjach języka angielskiego przygotowywały kartki świąteczne, które zostały wysłane za pośrednictwem poczty do uczniów ze szkół partnerskich z Czech i z Niemiec. Dzieci składały życzenia swoim rówieśnikom, a także pisały o swoich zainteresowaniach, rodzinie itp. Uczniowie posługiwali się językiem angielskim, co dało im możliwość zdobycia dodatkowych umiejętności oraz płynności językowej. Dzieci podekscytowane czytały kartki, które dostały od swoich rówieśników z zagranicy. Galerię kartek można podziwiać na korytarzu szkolnym. Poszczególne etapy pracy nad projektem były dokumentowane fotograficznie i umieszczone na stronie www.etwinning.net (międzynarodowa platforma współpracy dla pracowników szkół). Projekt otrzymał certyfikat Centralnego Biura eTwinning.

 

Justyna Kraszewska

 
 


  

Nasza Szkoła w Europie

 

W ramach projektu PO WER "Nasza szkoła w Europie" nauczyciele Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Giecznie, w dniach 17.07.2016 - 30.07.2016 uczestniczyli w szkoleniach językowych i metodycznych w Brighton w Wielkiej Brytanii.

 

Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w szkole językowej English Language Centre. Nasi pedagodzy podczas zajęć prowadzonych przez rodowitych Anglików mieli możliwość komunikowania się tylko w języku angielskim, gdyż uczestnikami kursów byli obcokrajowcy, między innymi Koreańczycy, Arabowie, Chińczycy, Hiszpanie, Węgrzy, Austriacy, Niemcy i Szwajcarzy.

 

Poza zajęciami nasze kursantki poznawały kulturę Wielkiej Brytanii poprzez uczestnictwo w licznych wycieczkach i dodatkowych przedsięwzięciach. Zwiedziły one m. in. Londyn, Windsor, Oxford i Brighton. Dodatkowym atutem wyjazdu był fakt, że wszystkie uczestniczki kursu mieszkały u rodzin angielskich, gdzie miały stały kontakt z językiem angielskim i dzięki temu poznały realia życia typowej brytyjskiej rodziny.

 

Nawiązane podczas kursów znajomości oraz zdobyta wiedza zostaną wykorzystane przy realizacji międzynarodowych projektów w ramach programu E-Twinning.

 

Wszystkie nauczycielki wróciły z Anglii zadowolone i pełne pomysłów do wykorzystania w dalszej pracy dydaktycznej i zapewniają, że w przyszłości wezmą jeszcze udział w podobnym projekcie, polecając to jednocześnie również innym szkołom z naszej gminy.

 

Koordynatorzy projektu

 

Jolanta Sochala

 

Kinga Goss 

NASZA SZKOŁA W EUROPIE

 

 

Przygotowania do wyjazdów na kursy metodyczne i językowe w ramach projektu operacyjnego "Wiedza, Edukacja, Rozwój" wkroczyły w ostatnią fazę. Uczestnicy projektu wyjadą na kursy zagraniczne 17 lipca 2016 roku. Szkolenia organizuje szkoła English Language Centre w  nadmorskiej miejscowości Brighton. Wszyscy uczestnicy projektu zostali zakwaterowani u rodzin angielskich, tak aby mieć maksymalny kontakt z kulturą brytyjską. Oto lista kursów i uczestników:

 

 

 

Jolanta Sochala - kurs metodyczny "Language, Methodology and Culture"

Justyna Kraszewska - kurs metodyczny "English in the primary classroom"

Kinga Goss, Małgorzata Turczyńska, Małgorzata Stolarczyk, Elżbieta Janiszewska, Jolanta Wolniak - kursy językowe - General EnglishNasza Szkoła w EuropieZ przyjemnością i dużą satysfakcją informujemy, że od stycznia 2016 roku do grudnia 2017 roku Zespół Szkolno- Gimnazjalny w Giecznie będzie realizował projekt „NASZA SZKOŁA W EUROPIE”. Przedsięwzięcie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój) w ramach projektu „ Mobilność kadry edukacji szkolnej”. Projekt obejmuje wyjazd siedmiorga nauczycieli nauczania początkowego oraz języków obcych          na 2- tygodniowe szkolenia metodyczne i językowe do Wielkiej Brytanii. Mamy nadzieję, że zdobyta  w ten sposób wiedza ułatwi nam realizowanie projektów eTwinning, co z kolei przełoży się na europejski wymiar naszej instytucji i otworzy nam drogę do innych projektów realizowanych przez  PO WER.

W dniu 22 lutego 2016 roku nauczyciele biorący udział w projekcie „ Nasza Szkoła w Europie” wezmą udział w szkoleniu dotyczącym programu eTwinning i jego narzędzi. Warsztaty przeznaczone są dla nauczycieli, którzy chcą rozpocząć współpracę w ramach programu eTwinning.

Szkolenie odbędzie się w Warszawie w siedzibie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.