Samorząd Szkolny SP

„Samorząd Uczniowski jest po to, by rządzić szkołą, aby w niej było miło i wesoło”

Dlatego od pierwszych dni nowego roku szkolnego zabraliśmy się ochoczo do pracy.

26 września Dzień Języków Obcych połączyliśmy z Powitaniem Jesieni ( Dniem Ziemniaka ) oraz Dniem Chłopaka. Dziewczęta ze wszystkich klas, w drodze głosowania, wybrały Najzabawniejszego Kolegę, którymi zostali: w kategorii klas I-IV :

I Najzabawniejszy Kolega – Michał Jabłoński klasa IV

II Zabawny Kolega – Tomek Jabłoński klasa III

III Wesoły Kolega – Piotrek Fandrych klasa II

w kategorii klas V-VIII:

I Najzabawniejszy Kolega – Wojtek Trzmielak klasa VIII

II Zabawny Kolega – Antek Ostrowski klasa Vb

III Wesoły Kolega – Oskar Trzmielak klasa VI

I Najmilszego Kolegę, którymi zostali:

w kategorii klas I-IV:

I Naj! Najmilszy Kolega – Dawid Zagórski klasa III

I Naj! Najmilszy Kolega – Wojtek Abramczyk klasa II

II Najmilszy Kolega – Tymek Matusiak klasa III

II Najmilszy Kolega – Filip Adamczewski klasa II

w kategorii klas V-VIII:

I Naj! Najmilszy Kolega – Wojtek Trzmielak klasa VIII

II Najmilszy Kolega – Kuba Adamski klasa Vb

III Miły Kolega – Szymon Jagiełło klasa VII

III Miły Kolega – Kacper Adamczewski klasa VIII

Natomiast w czasie trwania wspólnej dla całej szkoły imprezy integracyjnej wybrany został Największy Showman Szkoły! Chętni do udziału w konkursie chłopcy zaprezentowali swoje umiejętności w „ Mam talent”, a jury złożone z dziewcząt z klasy VII i VIII wyłoniło zwycięzców.

Największymi Showmanami Szkoły zostali:

I miejsce Kacper Adamczewski klasa VIII

II miejsce Szymon Kuciński klasa IV

III miejsce Patryk Dudka i Wiktor Trzmielak klasa VII.

Nagrodą specjalną, przyznaną przez panie nauczycielki dla Naj! Najmilszego Chłopaka w Szkole wyróżniony został Antoś Rogalski z klasy VII.

To nie był koniec atrakcji tego dnia! Po wesołych zabawach, tańcach, quizach i konkursach degustowaliśmy pyszne sałatki, przygotowane przez starsze koleżanki i kolegów z klas IV-VIII, w której w głównej roli występował Ziemniak! Później przed szkołą puszczaliśmy i łapaliśmy bańki mydlane. Tak przywitaliśmy Jesień!

W październiku najważniejszy dla wszystkich był Dzień Edukacji Narodowej, czyli Święto naszych Kochanych Nauczycieli! Z serdecznymi życzeniami, podczas uroczystego apelu podarowaliśmy Im wykonane własnoręcznie Słoniki na Szczęście, a potem w klasach rysowaliśmy portrety naszych wychowawców, którzy będą także patronami klas.

I tak w sali klasy I zawisł portret Św. Małgorzaty, klasy II  - Św. Jolanty, klasy III – Św. Piotra, klasy IV  – Św. Michała, klasy Va – Św. Anny, klasy Vb – Św. Wioletty, klasy VI – Św. Jolanty, klasy VII – Św. Michała i klasy VIII – Św. Anny, a z kolei 31 dzień października ustanowiliśmy Dniem Patrona Klasy. W klasach pojawiły się też Jesienne dekoracje z Królową Dynią w tle. Ale wcześniej 29 października był Dniem w Spódnicy i Szalonej Marynary, a na zdjęciach najlepiej widać, jacy jesteśmy pomysłowi i kreatywni.

Ruszyła też kolejna edycja konkursu na Najbardziej Zgraną Klasę!

Rywalizacja klas o Puchar Dyrektora Szkoły rozpoczęła się przyznaniem pierwszych punktów za Portret Wychowawcy Klasy!

Opiekunami Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020 zostali:

- p. Małgorzata Turczyńska

- p. Piotr Kowalewski

- p. Anna Cinkusz

W skład samorządu wchodzą:

Przewodniczący:

- Malwina Adamska